Lajmi i fundit - 28.11.2016 / 13:50
Shikoni ç’paketimin e OnePlus 3T nga një avion luftarak

Shikoni ç’paketimin e OnePlus 3T nga një avion luftarak

28.11.2016 / 13:50

Videot e ç’paketimit të produkteve të ndryshme në komunitetin e teknologjisë janë mëse të zakonshme. Për të promovuar OnePlus 3T, prodhues kinez OnePlus mendoi të ç’paketonte këtë telefon jo në një studio për një avion luftarak. Për të festuar lançimin ……

Të tjera nga rubrika - Video
// Lajmet // 10 filmime mahnitëse realizuar nga kamera e një droni

10 filmime mahnitëse realizuar nga kamera e një droni

11.10.2016 / 16:14

Fotografia ajrore dhe filmimi ajror dikur ishte pika e fortë e aeroplanëve dhe e helikopterëve, ose e dikujt me një shkop shumë të gjatë. Por tani ne kemi kapur jackpotin e filmimit ajror, me shpikjen e dronëve të kontrolluar nga ……

// Lajmet // Aplikacioni Duo do të zëvendësojë Hangouts në telefonët Android nga 1 Dhjetori

Aplikacioni Duo do të zëvendësojë Hangouts në telefonët Android nga 1 Dhjetori

10.10.2016 / 12:41

Allo mund të jetë e ardhmja e platformës së komunikimit të Google, por Duo do të jetë aplikacioni zëvendësues i Hangous në telefonët e ardhshëm Android. Partnerët e Google u njoftuan me anë të një e-mail-i për ndryshimin në fjalë. ……

// Lajmet // Volkswagen premton makinën e së ardhmes brenda 2020-tës

Volkswagen premton makinën e së ardhmes brenda 2020-tës

04.10.2016 / 19:24

Volkswagen I.D, një koncept i automobilave të së ardhmes, u zbulua gjatë shfaqes Paris Motor pak ditë më parë. Përtej imazheve reale të automjetit, Volkswagen zbuloi një video të shkurtër rreth makinës e cila ngjan me një fantashkencë të vërtetë. ……

// Lajmet // Një konsumator i Apple shkatërron 14 iPhone në një dyqan në Francë

Një konsumator i Apple shkatërron 14 iPhone në një dyqan në Francë

30.09.2016 / 13:44

Një francez hyri tërë furi në një dyqan të Apple në qytetin Dijon dhe me një sferë çeliku në dorë shkatërroi të paktën 20 paisje të kompanisë në mesin e tyre 14 iPhone dhe 1 MacBook Air. “Apple, kompania e ……

// Lajmet // Hap një vrimë me trapan për kufjet 3.5 mm në iPhone 7, videoja shikohet mbi 10 milion herë

Hap një vrimë me trapan për kufjet 3.5 mm në iPhone 7, videoja shikohet mbi 10 milion herë

26.09.2016 / 19:03

Një video e cila thoshte se përdoruesit mund ta kenë një portë kufjesh 3.5 mm në një iPhone 7 duke e hapur një të tillë me një trapan është shikuar mëse 10 milion herë në Youtube. Kanali në Youtube TechRax ……

// Lajmet // GoPro në kërkim të vëmendjes së entuziastëve të sportit me dronin Karma

GoPro në kërkim të vëmendjes së entuziastëve të sportit me dronin Karma

19.09.2016 / 13:40

Ditën e sotme prodhuesi i shquar i kamerave të aksionit do të prezantojë dronin Karma për entuziastët e sportit. Prezantimi fillon në orën lokale 16:00 dhe kompania e sheh këtë produkt si ndër më të rëndësishmit të saj. Droni quadkopter ……

// Lajmet // Qëndrueshmëria e iPhone 7 ndaj gërvishtjeve, nxehtësisë dhe shtypjes

Qëndrueshmëria e iPhone 7 ndaj gërvishtjeve, nxehtësisë dhe shtypjes

16.09.2016 / 10:47

Pak minuta më parë ka filluar shitja masive e modeleve të reja të iPhone dhe një Youtuber me, JerryRigEverything, ka testuar menjëherë qëndrueshmërinë e materialeve përbërëse të telefonit. Në videon e tij më të fundit ai kryen një seri testimesh ……

// Lajmet // Të bësh sërf me një dron, një eksperiencë e cila kushton 17,495 dollar

Të bësh sërf me një dron, një eksperiencë e cila kushton 17,495 dollar

10.09.2016 / 07:45

Në të kaluarën janë realizuar testime ku dronët janë përdorur për të tërhequr skiatorët përgjatë dëborës, një histori kjo e pasuksesshme. Por me ndihmën e kombinimit të forcave të erës dhe ujit, sërfi me ndihmën e një droni duket aktualisht ……

// Lajmet // Një paisje 50 dollarëshe dhe një aplikacion lehtësisht vjedhin kredencialet e kompjuterit

Një paisje 50 dollarëshe dhe një aplikacion lehtësisht vjedhin kredencialet e kompjuterit

09.09.2016 / 11:49

Ju mund të mendoni se duke e mbrojtur kompjuterin tuaj me një fjalëkalim të fortë mund ta mbajë atë të sigurt, por me sa duket, gjithçka duhet për të vjedhur informacionet e hyrjes janë një harduer 50 dollarësh dhe një ……