Lajmi i fundit - 26.09.2016 / 13:48
Apple iPhone 7: Sa i mirë është një telefon bateria e të cilit nuk mban as një ditë të vetme?

Apple iPhone 7: Sa i mirë është një telefon bateria e të cilit nuk mban as një ditë të vetme?

26.09.2016 / 13:48

Një nga iPhone më të shumëpritur ka mbërritur tashmë. Shumë është thënë për dizajnin e tij, për heqjen e kufjeve 3.5 mm, për rezistencën ndaj ujit dhe pluhurit, por a është aq i mirë sa thuhet? Duke ndjekur hapat e ……

Të tjera nga rubrika - Vëzhgim
// Lajmet // Samsung Galaxy S7 Edge: Ky është telefoni për tu mundur (Vështrim)

Samsung Galaxy S7 Edge: Ky është telefoni për tu mundur (Vështrim)

27.03.2016 / 12:11

Telefoni inteligjent më i fundit i Samsung sjell më të mirën e Galaxy S6-tës duke e kombinuar në një phablet me skaje të harkuara dhe përmasa normale të një telefoni. Vitin e kaluar kjo gjeneratë telefonësh nga Samsung pësoi një ……

// Harduer // Microsoft Surface Book: Laptopi më i mirë Windows i cili mund të përdoret edhe si një tablet (Vështrim)

Microsoft Surface Book: Laptopi më i mirë Windows i cili mund të përdoret edhe si një tablet (Vështrim)

28.02.2016 / 16:23

Së pari laptop, së dyti tablet, ky padyshim është kombinimi më mirë 2n1 i cili bart një fuqi kompjuterike të vërtetë në një tablet me trashësi vetëm 7.7 mm. Surface Book është linja e parë e laptopëve të Microsoft. Produkti ……

// Harduer // Huawei Honor 5X: Një telefon inteligjent i vërtetë karakterizuar nga një softuer i varfër (Vështrim)

Huawei Honor 5X: Një telefon inteligjent i vërtetë karakterizuar nga një softuer i varfër (Vështrim)

14.02.2016 / 17:33

Telefoni më i fundit i linjës Honor nga Huawei karakterizohet një skaner i shkëlqyer i shenjave të gishtërinjve, ekran fantastik, kamera cilësore, bateri e qëndrueshme ndërsa zhgënjimi më i madh është një Android Lollipop i modifikuar. Duke synuar tregun e ……

// Harduer // Google Pixel C: Tableti më i mirë Android dhe konkurrenti më i ashpër i Apple iPad

Google Pixel C: Tableti më i mirë Android dhe konkurrenti më i ashpër i Apple iPad

12.01.2016 / 13:58

Pixel C është tableti i parë që bart markën e Google dhe aktualisht është tableti më i mirë Android në shitje. Pixel C i bashkohet përpjekjeve të Google me laptopin Chrome OS, Chromebook Pixel ku edhe ky fundit i përket ……

// Lajmet // Google Nexus 5X: Telefoni i duhur Android për të gjithë (Vështrim)

Google Nexus 5X: Telefoni i duhur Android për të gjithë (Vështrim)

27.12.2015 / 14:50

Nexus 5X është varianti me kosto më të ulët i telefonëve Android të 2016-tës që mbajnë vulën e Google, dhe është ndërtuar si telefoni që i përshtatet të gjithëve. Për 330 Euro do të përfitoni një kamër serioze, një skaner ……

// Harduer // OnePlus X: Për pak para të ofron pamjen dhe ndjesinë e një telefoni premium (Vështrim)

OnePlus X: Për pak para të ofron pamjen dhe ndjesinë e një telefoni premium (Vështrim)

07.12.2015 / 10:37

OnePlus X bën realitet për pak para telefonin premium që të gjithë dëshirojnë. Me kosto prej 270 Eurosh, është një nga telefonët më të mirë të rangut të mesëm. Ky është telefoni i tretë i startupit kinez OnePlus i cili ……

// Harduer // Huawei Watch: Padyshim ora inteligjente më e mirë me platformën Android Wear (Vështrim)

Huawei Watch: Padyshim ora inteligjente më e mirë me platformën Android Wear (Vështrim)

29.11.2015 / 17:08

Kush do e besonte se një prodhues kinez telefonësh inteligjent do të ndërtonte orë inteligjente më të mirë me platformën Android Wear? Huawei, kompani e cila në bashkëpunim me Google ndërtoi Nexus 6P, prezantoi orën inteligjente të parë me Android ……

// Harduer // HTC One A9: Jo një rival i denjë i iPhone (Vështrim)

HTC One A9: Jo një rival i denjë i iPhone (Vështrim)

22.11.2015 / 20:28

HTC One A9 është një mëshirim i dizajnit dhe ndjesisë që ofron iPhone por me sistemin operativ Android. Ky telefon inteligjent për HTC-në do të thotë një drejtim i ri por akoma ruan filozofinë e HTC One M9. Çmimi, materialet ……

// Harduer // Samsung Galaxy Tab S2: Një rival i denjë i iPad Air 2 (Vështrim)

Samsung Galaxy Tab S2: Një rival i denjë i iPad Air 2 (Vështrim)

15.11.2015 / 21:03

Produkti Samsung Galaxy Tab S2 me ekran 9.7 inç është tableti më i hollë në treg duke lënë pas Apple dhe Sony në këtë aspekt. Pasardhësi i Galaxy Tab S, sjell përmirësime në dizajn dh shpejtësi po që lë pas ……