Gjithçka rreth Apple (aktualizimi i fundit - 23.10.2016 / 18:15)
Ekzistojnë dy modele të iPhone 7-tës dhe njëri prej tyre është më i ngadaltë

Ekzistojnë dy modele të iPhone 7-tës dhe njëri prej tyre është më i ngadaltë

23.10.2016 / 18:15

Ekzistojnë dy modele të iPhone 7-tës dhe njëri prej tyre është disaherë më i ngadaltë. Ky është konkluzioni i një raporti të ri nga Cellular Insights i cili zbuloi se iPhone 7 me modem Qualcomm performon 30% më mirë se ……

Të tjera nga - Apple
// Harduer // Apple konfirmoi aktivitetin e datës 27 Tetor, priten modele të reja MacBook Pro

Apple konfirmoi aktivitetin e datës 27 Tetor, priten modele të reja MacBook Pro

20.10.2016 / 10:08

Pas një raporti të orëve të fundit nga Recode, Apple ka dërguar ftesat tek përfaqësuesit e medias për një aktivitet që do të mbahet më datën 27 Tetor. “Përshëndetje përsëri,” shkruan ftesa si për të na kujtuar atë produktin e ……

> Lajmi plotë
// Harduer // Raport: Apple do të prezantojë linjën e re të kompjuterave Mac më 27 Tetor

Raport: Apple do të prezantojë linjën e re të kompjuterave Mac më 27 Tetor

19.10.2016 / 08:39

Mbrëmjen e kaluar Recode raportoi se Apple do të mbajë një eveniment më 27 Tetor ku pritet të rifresojë linjën e laptopëve dhe tabletëve iPad. Raporti citon burime të fshehta ndërsa industria akoma pret që Apple të dërgojë ftesat të ……

> Lajmi plotë
// Lajmet // Apple publikoi iOS 10.0.3, rregullon problemet e rrjetit celular në iPhone 7 dhe 7 Plus

Apple publikoi iOS 10.0.3, rregullon problemet e rrjetit celular në iPhone 7 dhe 7 Plus

17.10.2016 / 18:29

Apple sapo ka publikuar iOS 10.0.3 për iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus. Përditësimi përmban rregullim të një problemi i cili ndikonte në humbjen e sinjalit celular përkohësisht dhe ka madhësinë e 75 megabajtve. Ka pasur raportime se ky përditësim ……

> Lajmi plotë
// Biznes // Ambicjet e Apple në industrinë e makinave fillojnë dhe mbarojnë në softuer

Ambicjet e Apple në industrinë e makinave fillojnë dhe mbarojnë në softuer

17.10.2016 / 15:11

Apple kanë qenë shumë e rezervuar në informacion kur bëhet fjalë për iniciativën e tyre të makinave, i quajtur Projekti Titan. Por disa spekulime tani sugjerojnë se kompania është tërhequr nga ambiciet fillestare në mënyrë të konsiderueshme. Sipas një raporti ……

> Lajmi plotë
// Harduer // Modeli Nike+ i orës inteligjente Apple Watch Seria 2 në shitje nga data 28 Tetor

Modeli Nike+ i orës inteligjente Apple Watch Seria 2 në shitje nga data 28 Tetor

14.10.2016 / 18:22

Tashmë kemi mësuar rreth datës zyrtare të lançimit të versionit Nike+ të Apple Watch Seria 2. Produkti i Apple ndërtuar në bashkëpunim me kompaninë atletike do të dalë në shitje më 28 Tetor thotë uebsajti i Apple. Seria 2 e ……

> Lajmi plotë
// Harduer // Makinat e reja të Serisë 5 nga BMW sjellin sinkronizimin wireless në CarPlay

Makinat e reja të Serisë 5 nga BMW sjellin sinkronizimin wireless në CarPlay

14.10.2016 / 13:32

Dje prodhuesi i shquar Gjerman i automobilave, BMW, prezantoi modelin më të fundit të serive 5 të makinave Sedan dhe do të jetë ndër të parat që ofron mbështetje për sinkronizimin wireless mes CarPlay dhe një paisje Apple. Sipas materialeve ……

> Lajmi plotë
// Lajmet // Britania ndalon mbajtjen e orëve inteligjente të Apple në takimet qeveritare të nivelit të lartë

Britania ndalon mbajtjen e orëve inteligjente të Apple në takimet qeveritare të nivelit të lartë

10.10.2016 / 15:57

Kabineti qeveritar i Ministrave Britanik do të ndalojë përdorimin e orëve inteligjente të Apple në takimet e nivelit të lartë me frikën se mund të përgjohen nga hakerat Rusë. “Rusët po përpiqen të hakojnë çdo gjë,” u shpreh një burim ……

> Lajmi plotë
// Harduer // Raportohet se Apple do të përditësojë linjën e laptopëve MacBook Pro gjatë Tetorit

Raportohet se Apple do të përditësojë linjën e laptopëve MacBook Pro gjatë Tetorit

30.09.2016 / 15:32

Pasi iPhone 7 dhe ora inteligjente Apple Watch 2 fituan vëmendjen e konsumatorëve prej pothuajse një muaji, tani vëmendja po kthehet nga linja e laptopëve Mac të cilët kanë nevojë për përditësime. Spekulimet sugjerojnë se Apple do të përditësojë linjën ……

> Lajmi plotë
// Lajmet // Një konsumator i Apple shkatërron 14 iPhone në një dyqan në Francë

Një konsumator i Apple shkatërron 14 iPhone në një dyqan në Francë

30.09.2016 / 13:44

Një francez hyri tërë furi në një dyqan të Apple në qytetin Dijon dhe me një sferë çeliku në dorë shkatërroi të paktën 20 paisje të kompanisë në mesin e tyre 14 iPhone dhe 1 MacBook Air. “Apple, kompania e ……

> Lajmi plotë