Lajmi i fundit - 07.12.2016 / 20:24
Apple publikoi betan e shtatë publike të iOS 10.2

Apple publikoi betan e shtatë publike të iOS 10.2

07.12.2016 / 20:24

Rrjedhja e betave vetëm vijon. Ditën e sotme Apple solli betan e shtatë publike të iOS 10.2, i cili është përditësimi i parë madhor që nga lançimi i OS 10-tës në Shtator. Vjen vetëm dy ditë pas betas së gjashtë ……

Të tjera nga rubrika - Softuer
// Lajmet // WhatsApp zgjeron deri më 30 Qershor mbështetjen për telefonët BlackBerry dhe Nokia

WhatsApp zgjeron deri më 30 Qershor mbështetjen për telefonët BlackBerry dhe Nokia

07.12.2016 / 18:13

Përdorues të WhatsApp, gëzohuni. Pavarësisht planeve të Facebook për të “vrarë” mbështetjen për qindra paisje brenda fundit të vitit, platforma e komunikimit WhatsApp njoftoi një ndryshim të minutës së fundit. Vendimi i parë i WhatsApp ka qenë heqja e mbështetjes ……

// Lajmet // Raport: Intel do të përdorë teknologjinë grafike të AMD për të sfiduar Nvidian

Raport: Intel do të përdorë teknologjinë grafike të AMD për të sfiduar Nvidian

07.12.2016 / 17:18

AMD tashmë ofron grafikat për konsolat e lojërave dhe destinacioni i radhës i tyre mund të jenë ajo që më pak e prisni: Intel. Këto fjalë vijnë nga Kyle Bennet i HardOCP, i cili thotë se ky fakt tashmë është ……

// Harduer // Google publikoi versionin final të Android 7.1.1

Google publikoi versionin final të Android 7.1.1

05.12.2016 / 20:26

Nëse zotëroni një telefon Nexus ose Pixel, Android 7.1.1 ka mbërritur për ju. Para pak minutash Google publikoi imazhet OTA për ata që duan të përditësojnë telefonin manualisht. Përditësimi është 240 megabajt dhe kryesisht fokusohet në përmirësime në sfond që ……

// Lajmet // Microsoft implementon ndryshime radikale në sistemin e përditësimeve të Windows 10-tës

Microsoft implementon ndryshime radikale në sistemin e përditësimeve të Windows 10-tës

05.12.2016 / 17:55

Microsoft në heshtje të plotë njoftoi ditën e Premte një pauzë të ndërtimeve eksperimentale të Windows 10-tës. Nuk dihet sesa do të zgjasë kjo periudhë përgjatë së cilës përdoruesit nuk do të marrin asnjë ndërtim të ri, por besohet se ……

// Lajmet // Google On riemërohet në Google WiFi

Google On riemërohet në Google WiFi

05.12.2016 / 12:20

Në tetor, Google prezantoi një produkt harduer router të ri,  të quajtur thjeshtë Google WiFi. Sot, pak dit para njësive të para në treg të pajisjes $129, të planifikuara që të fillojnë me 6 dhjetor, kompania po nxjerr një përditësim ……

// Lajmet // Mbi 100 tema tashmë falas në aplikacionin e tastierës SwiftKey

Mbi 100 tema tashmë falas në aplikacionin e tastierës SwiftKey

02.12.2016 / 15:31

Swiftkey ka bërë të gjitha temat vizuale për tastierën e tyre falas, për iOS dhe Android. Temat modifikojnë ngjyrën dhe stilin e tastierës, por më parë kushtonin ekstra. Jo më! Janë mbi 100 teme falas të Swiftkey. Në Android ju ……

// Lajmet // Google lançoi App Maker për zhvillimin me lehtësi të aplikacioneve për sipërmarrjet

Google lançoi App Maker për zhvillimin me lehtësi të aplikacioneve për sipërmarrjet

02.12.2016 / 10:09

Google prezantoi ditën e djeshme App Maker, platformë zhvillimi vizuale dhe e thjeshtuar për aplikacionet Android. Ashtu si konkurrentët e Microsoft, me App Maker Google premton lehtësi në zhvillimin e aplikacionet nga çdokush që i shërbejnë një qëllimi specifik brenda ……

// Lajmet // Android Nougat 7.0  mbërrin në Xperia XZ

Android Nougat 7.0 mbërrin në Xperia XZ

02.12.2016 / 09:30

Sony Mobile ka filluar që të përditësojë firmaware Android Nougat 7.0 për telefonin e tyre flagship Xperia XZ. Përditësimi arritur në formën e një ndërtimi me numër 39.2.A.0.327 për Xpera XZ(F8331) dhe XZ Dual (F8332). Këto debutime përfshijnë një numër ……

// Lajmet // Google shton mbështetjen për komandën zanore “OK Google” në Android Auto

Google shton mbështetjen për komandën zanore “OK Google” në Android Auto

01.12.2016 / 18:45

Android më në fund ka shtuar mbështetje për komandën zanore “Ok Google.” Auto është lançuar pothuajse dy vite më parë me një bazë të konsoliduar funksionalitetesh por që ngjante sikur të ishte akoma në fazë testuese për shkak të veçorive ……