Raportohet se Apple do të përditësojë linjën e laptopëve Macbook Pro në fund të 2016-tës

Publikuar më: 24-05-2016

Apple-MacBook-Pro-13-2-930x594Apple po planifikon të rifreskojë linjën e saj të laptopëve premium, Macbook Pro në tre mujorin e tretë të 2016-tës shkruan një raport.

Do të prezantohen dy modele: 13 inç dhe 15 inç, që të dy me ekrane OLED me prekje dhe skaner të shenjave të gishtërinjve TouchID sipas 9to5Mac. Dizajni i modeleve të reja do të influencohet së shumti nga ai i Macbook 12 inç i cili kohët e fundit u rifreskua me preçesorët Intel Core M dhe grafika më të shpejta.

Gjithashtu MacBook Pro 2016 do të sjellin mbështetje për portat USB-C dhe Thunderbolt 3. Nuk ka dyshim se laptopët e fuqishëm Macbook Pro të përditësuar së fundi në 2012-tën kanë nevojë për një rifreskim shprehej Ming Chi Kou, analist i produkteve të Apple. Gjatë muajit Mars ai raportonte se vetëm në 2017-tën Apple do të rifreskonte linjën e iPhone.

Përveç përditësimit të Macbook Pro, Apple do të sjellë një model të ri 13 inç Macbook krahas atij 12 inç vijon më tej 9to5Mac. (PCWorld Albanian)

Raportohet se Apple do të përditësojë linjën e laptopëve Macbook Pro në fund të 2016-tës
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)