Prezantohet Samsung Galaxy J2 me Smart Glow dhe Turbo Speed Technology

Publikuar më: 10-07-2016

gsmarena_001Pasi u zbulua në disa imazhe live, Samsung Galaxy J2 2016  është zyrtarizuar pa mbërritur java e re. Telefoni tani listohet në uebfaqen e kompanisë Koreano Jugore. Fuqizohet nga një proçesor 1.5 Ghz me katër bërthama shoqëruar nga 1.5 GB RAM dhe 8GB memorje të brendshme.

Galaxy J2 ka një ekran 5 inç Super AMOLED 720p i cili do të mbështetet fuqishmisht tek bateria me kapacitet 2,600 mAh. Ky telefon i rangut fillestar përmban disa komponentë për tu patur zili si kamera e pasme 8 megapiksel dhe ajo frontale 5 megapiksel.

Megjithatë risia e vërtetë e telefonit është një komponent i quajtur “Smart Glow” i cili bën kategorizimin e njoftimeve të aplikacioneve me një dritë LED me ngjyrë vendosur ngjitur me kamerën e pasme të telefonit. Synimi i tij është ofrimi i njoftimeve më të sakta pa qenë nevoja e kontrollimit të telefonit.

gsmarena_002

Galaxy J2 2016 përmban edhe një tjetër detaj mjaft interesant. Quhet “Turbo Speed Technology” dhe shërben për të rritur performancën e telefonit duke shfrytëzuar minimumin e kapacitetit të harduerit.

Sipas Samsung kjo bën të mundur hapjen e aplikacioneve deri në 40 % më shpejtë sesa një telefon me RAM të dyfishuar. Në lidhje me çmimin, Galaxy J2 2016 duhet të kushtojë afro 145 dollar. (PCWorld Albanian)

Prezantohet Samsung Galaxy J2 me Smart Glow dhe Turbo Speed Technology
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)