Lajmi i fundit - 13.09.2016 / 18:56
Të Enjten rikthehet Startup Grind Tirana, i ftuar Julien Coustaury

Të Enjten rikthehet Startup Grind Tirana, i ftuar Julien Coustaury

13.09.2016 / 18:56

E Enjtja e 15 Shtatorit do të shënojë rikthimin e takimeve të komunitetit të shquar të startupeve, Startup Grind Tirana me takimin 17-të që nga starti kësaj nisme në Vjeshtën e 2014-tës. Pas një pauze dy mujore e cila filloi ……

Të tjera nga rubrika - Press
// Lajmet // Pas një edicioni të suksesshëm në Prishtinë, Startup Sauna vjen në Tiranë më 17 Shtator

Pas një edicioni të suksesshëm në Prishtinë, Startup Sauna vjen në Tiranë më 17 Shtator

06.09.2015 / 18:34

Një nga aktivitetet më interesante për sipërmarrësit që kërkojnë investime dhe vizibilitet në skenën europiane Startup Sauna, pas një edicioni të suksesshëm në Kosovë, vjen në Tiranë. Një aktivitet një ditor i cili u krijon mundësinë sipërmarrësve Shqiptarë të prezantojnë ……

// Lajmet // Fushata Privatësia në Epokën Dixhitale sjell konferencën me temë “Përpunimi i të Dhënave të Ndjeshme në Sektorin Shëndetësor”

Fushata Privatësia në Epokën Dixhitale sjell konferencën me temë “Përpunimi i të Dhënave të Ndjeshme në Sektorin Shëndetësor”

11.06.2015 / 11:11

Agjencia për Mbrojtjen e të Dhënave Personale në bashkëpunim me Ministrinë e Shëndetësisë me 12 Qershor do të mbajë konferencën me titull “Përpunimi i të Dhënave të Ndjeshme në Sektorin Shëndetësor. Kjo konferencë do të mbahet në qytetin e Prizrenit ……

// Lajmet // Vala njoftoi konsumatorët se nuk do të mund të shfrytëzojnë shërbimet telefonike mesnatën e sotme për afro 90 minuta

Vala njoftoi konsumatorët se nuk do të mund të shfrytëzojnë shërbimet telefonike mesnatën e sotme për afro 90 minuta

26.05.2015 / 22:09

Operatori mobil Kosovar në pronësi të Postës dhe Telekomi të Kosovës, Vala, ka njoftuar të gjithë përdoruesit e saj për një ndërprerje të shërbimit pas orës 00:00 të mbrëmjes së sotme për afro 90 minuta me radhë. Nuk dihet shkaku ……

// Lajmet // Është finalizuar edicioni i tretë i Albanian ICT Awards me kurorëzimin e fituesve në Mbrëmjen Gala

Është finalizuar edicioni i tretë i Albanian ICT Awards me kurorëzimin e fituesve në Mbrëmjen Gala

16.05.2015 / 11:56

Albanian ICT Awards u finalizua mbrëmjen e së premtes, më 15 maj, me evenimentin tradicional të Mbrëmjes Gala ku bëhet edhe kurorëzimi i fituesve në shtatë kategoritë që kanë qenë edhe objektivi i të gjithë aplikantëve. Ky konkurs mbarëkombëtar, njëkohësisht ……

// Lajmet // Startoi European Youth Awards 2015. Teknologjia në shërbim të së mirës sociale

Startoi European Youth Awards 2015. Teknologjia në shërbim të së mirës sociale

06.05.2015 / 20:29

Lulet po çelin kudo në Europë e së bashku me pranverën po vjen edhe evenimenti European Youth Awards 2015. Të rinjtë e apasionuar pas teknologjisë, sipërmarrësit dhe startupet janë të ftuara të bëhen pjesë. Konkursi do të qëndrojë i hapur ……

// Lajmet // Vala sjell ofertën më të fundit, 4.5 cent/minutë për çdo thirrje me të gjithë operatorët vendas

Vala sjell ofertën më të fundit, 4.5 cent/minutë për çdo thirrje me të gjithë operatorët vendas

31.03.2015 / 18:15

Operatori mobil më i madh Kosovar, Vala, në një njoftim në rrjetin social Facebook fillimisht, prezantoi abonentët e saj me një ofertë të re. Sipas informacionit publikuar nga Vala në faqen e saj zyrtare në Facebook, bëhet fjaë për një ……

// Lajmet // Universiteti i New York-ut në Tiranë priti ditën e sotme organizatorët e Albanian ICT Awards III

Universiteti i New York-ut në Tiranë priti ditën e sotme organizatorët e Albanian ICT Awards III

26.03.2015 / 21:41

Organizatorët e Albanian ICT Awards ditën e sotme u gjendën pranë dhjetëra studentëve të fakultetit të New York-ut në Tiranë. Një pritje e ngrohtë u bë nga ana e tyre dhe nga pedagogët e shumtë në këtë workshop. Fjalën i ……

// Lajmet // Albanian ICT Awards mbajti forumin e hapur me temë “Inovacioni në Administratën Publike”

Albanian ICT Awards mbajti forumin e hapur me temë “Inovacioni në Administratën Publike”

17.03.2015 / 10:50

Ditën e djeshme ICTSmedia në bashkëpunim me Agjensinë e Shoqërisë së Informacion(ASHI) organizoi takimin e radhës në Prishtinë. Pas disa ditësh të ngarkuara me takime në Tiranë, ekipi i Albanian ICT Awards ishte prezent mesditën e datës 16 Mars përsëri ……

// Lajmet // ALBtelecom zyrtarisht konfirmon autorizimin 4G në Youtube: Së shpejti për përdorim komercial

ALBtelecom zyrtarisht konfirmon autorizimin 4G në Youtube: Së shpejti për përdorim komercial

13.03.2015 / 19:24

ALBtelecom ka konfirmuar se së shpejti do të ofrojë shërbimet 4G LTE nën markën e Eagle Mobile, njëkohësisht operatori i tretë më i madh në vend. Siç ju kemi vënë në dijeni më parë, ALBtelecom është kompania e parë që ……