Netflix raportoi 86.7 milion abonentë në mbarë botën

Publikuar më: 18-10-2016

2016-06-23-1466705986-1144339-netflix31200x630cGjigandi i transmetimit të përmbajtjeve video Netflix raportoi ditën e sotme se 86.74 milion abonetët përdorin shërbimet e kompanisë.

Vetëm në tre mujorin e fundit baza e ndjekësve është rritur me 3,2 milion ndërkombëtarisht dhe 370,000 në SHBA duke tejkaluar pritshmëritë e Netflix prej 2 milion dhe 300,000 respektivisht.2325Pak gjëra kanë ndryshuar në financat e kompanisë. Netflix vijon të jetë lideri i industrisë pavarësisht konkurrencës në rritje në SHBA. Të ardhurat shënuan shifra rekord prej 2.29 miliard dollarësh tre mujorin e fundit.

Për tre mujorin e ardhshëm kompania shpreson që të ketë 1.45 milion abonentë të rinj në SHBA dhe 3.75 milion ndërkombëtarisht. (PCWorld Albanian)

Netflix raportoi 86.7 milion abonentë në mbarë botën
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)