LG rikthen në tregje orën inteligjente me konektivitet LTE, Watch Urbane 2

Publikuar më: 24-03-2016

watch_urbane_2nd_edition_1-100627796-largeËshtë rikthyer në treg ora e parë inteligjente me LTE prodhuar nga LG. Pasi doli në shitje vetëm për gjashtë ditë, LG e tërhoqi Watch Urbane 2 nga tregu për shkak të problemeve me pasqyrimin e ngjyrave të imazheve.

Mesa duket LG e ka gjetur një zgjidhje dhe tani mund të porosisni orën së bashku me LG G5. Kjo ndodhi nuk besojmë se do të ngelet një njollë e zezë në historinë e LG-së, për shkak se orët inteligjente me LTE ka qenë më shumë një endërr e entuziastëve.

Por konektiviteti LTE në një orë inteligjente do të thotë për produktin më shumë liri në funksionalitet. Siç e dimë orët inteligjente funksionojnë kryesisht falë lidhjes me Bluetooth me telefonin inteligjent. Një rrjet LTE do të thotë përpunim informacioni në mënyrë të pavarur. (PCWorld Albanian)

LG rikthen në tregje orën inteligjente me konektivitet LTE, Watch Urbane 2
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)