Lajmi i fundit - 27.10.2016 / 08:40
Fitimet e Samsung në nivelet më të ulëta që nga 2008-ta, kompania përgatitet për ndryshime radikale

Fitimet e Samsung në nivelet më të ulëta që nga 2008-ta, kompania përgatitet për ndryshime radikale

27.10.2016 / 08:40

Samsung bëri të ditur ditën e sotme se planifikon të rikuperojë dëmin katastrofik të shkaktuar nga Galaxy Note 7 ngjarje e cila rezultoi me rënien e fitimit në nivelet më të ulëta që nga 2008-ta shkroi agjensia e lajmeve Reuters. ……

Të tjera nga rubrika - Lajmet
// Blog // Rovables, robotët të cilët mund të ecin në mbi trupin tuaj

Rovables, robotët të cilët mund të ecin në mbi trupin tuaj

27.10.2016 / 07:59

Në një konferencë në Tokyo të hënën, hulumtuesit nga MIT dhe Stanford shpërndanë robotët e rinj në miniaturë që ato kanë ndërtuar, të quajtur Rovables. Këto robotë të vegjël mund të zvarriten vertikalisht në rroba te pamodifikuara, që do të ……

// Harduer // Microsoft ju rimburson me 650 dollar nëse shkëmbeni një MacBook me Surface Book

Microsoft ju rimburson me 650 dollar nëse shkëmbeni një MacBook me Surface Book

26.10.2016 / 21:42

Nëse ajo që do të ofrojë një MacBook të Enjten nuk josh, Microsoft e ka një alternativë. Gjigandi i sistemit operativ do të ofrojë 650 dollar rimbursim për të gjithë ata që shkëmbejnë një MacBook Pro ose Air me një ……

// Harduer // Apple zbulon aksidentalisht detajet e MacBook Pro 2016 në macOS 10.12.1

Apple zbulon aksidentalisht detajet e MacBook Pro 2016 në macOS 10.12.1

26.10.2016 / 20:32

Ishte vetë Apple e cila prishi festën e ditës së nesërme ku kompania pritet të lançoi një MacBook Pro “të ri” i ridizenjuar totalisht. Përditësimi më i fundit i macOS Sierra përmban një imazh të laptopit të ri të kompanisë. ……

// Harduer // Powerbeats 3, kufjet wireless të cilat funksionojnë me iPhone 7-tën

Powerbeats 3, kufjet wireless të cilat funksionojnë me iPhone 7-tën

26.10.2016 / 17:56

Të zbuluara në fillim në Shtator në debutimin e iPhone 7, kufjet wireless Powerbeats 3 nga Beats janë tani të gatshme për tu blerë. Duke ndjekur gatishmërinë e Beats Solo3 dhe AirPods të Apple, Powerbeats tani janë produkti i tretë ……

// Harduer // Me Surface Studio, Microsoft ridefinon mënyrën e të punuarit në desktop

Me Surface Studio, Microsoft ridefinon mënyrën e të punuarit në desktop

26.10.2016 / 17:08

Kompjuteri i parë desktop me logon e Microsoft tashmë është një realitet dhe quhet Surface Studio. Kushton 2,999 dollar dhe është në shitje nga data 27 Tetor. Ky kompjuter u prezantua para pak minutash në evenimentin Windows Creator Edition dhe ……

// Harduer // Surface Book i7: Microsoft përditësoi hibridin 2n1 me 16 orë jetëgjatësi baterie

Surface Book i7: Microsoft përditësoi hibridin 2n1 me 16 orë jetëgjatësi baterie

26.10.2016 / 15:52

Ditën e sotme Microsoft lançoi një version të ri të laptopit Surface Book i quajtur Surface Book i7. Ky laptop i ri merr disa prej tipareve më të spikatura të modelti origjinal dhe i përmirëson më tej. Një prej tyre ……

// Lajmet // Rrjeti i PlayStation është offline

Rrjeti i PlayStation është offline

26.10.2016 / 14:45

Disa adhurues lojërash po raportojnë probleme të qasjes në shërbimin e lojërave të Sony. Rrjeti PlayStation nuk mund të aksesohet nga disa gamera të cilët shprehën irritimin e tyre nëpër rrjete social dhe forume interneti. Kjo ndërprerje e shërbimit po ……

// Biznes // Vodafone shkel të drejtat e konsumatorëve në Britani, gjobitet me 4.6 milion paund

Vodafone shkel të drejtat e konsumatorëve në Britani, gjobitet me 4.6 milion paund

26.10.2016 / 13:26

Gjigandi i telekomunikacionit Vodafone është gjobitur me 4.6 milion paund nga autoriteti Britanik i komunikimeve elektronike për shkelje të rregullores për mbrojtjen e konsumatorit. Ky vendim erdhi pas një hetim tjetër ndërmarrë ndaj kompanisë e cila akuzohej për mashtrim të ……

// Lajmet // E-Administrata, inovacioni i radhës i Kolegjit AAB për studentët dhe stafin akademik

E-Administrata, inovacioni i radhës i Kolegjit AAB për studentët dhe stafin akademik

26.10.2016 / 12:43

Kolegji AAB vjen me supriza për studentët e tij në ditët e para të vitit të ri akademik. Kolegji prezantoi administratën digjitale, një shërbim i ri elektronik inovativ jo vetëm për Kosovën por edhe Rajonin dhe më gjërë. Shërbimet administrative ……