Lajmi i fundit - 17.10.2016 / 09:29
Intervistë me Kryetarin e ARKEP, Kreshnik Gashi: Kodi telefonik shtetëror i Kosovës garanton konkurrencë në nivel të shërbimeve

Intervistë me Kryetarin e ARKEP, Kreshnik Gashi: Kodi telefonik shtetëror i Kosovës garanton konkurrencë në nivel të shërbimeve

17.10.2016 / 09:29

Sfidat dhe peripecitë e tregut të komunikimeve elektronike në një shtet pa një kod telefonik shtetëror – Intervistë me Kryetarin e ARKEP, Kreshnik Gashi Prej kohësh kodi telefonik i Kosovës ka qenë në qendër të debateve dhe diskutimeve mes Prishtinës ……

Të tjera nga rubrika - Intervista
// Intervista // Leotrim Berisha, shqiptari që zgjodhi të qëndronte “përkrah” Google flet për PCWorld Albanian

Leotrim Berisha, shqiptari që zgjodhi të qëndronte “përkrah” Google flet për PCWorld Albanian

22.11.2014 / 13:16

Këtë artikull po e shkruajmë pas një muaji që flet i gjithi shqip. Ja historinë do e formulojmë kështu: “Humbën një ndeshje padrejtësisht në Beograd teksa dhunoheshin simbolet kombëtare, ndërsa Facebook vuri një buzëqeshje virtuale e cila është simbolikë e ……

// Intervista // Inxhinieri i Google shpërblehet nga NSA-ja, pastaj e kritikon ashpër atë

Inxhinieri i Google shpërblehet nga NSA-ja, pastaj e kritikon ashpër atë

30.07.2013 / 14:31

Javën e kaluar, Dr. Joseph Bonneau mësoi që kishte fituar vendin e parë në “Garën e Shkencës së Sigurisë” (SoS) të NSA-së. Gara, synon të nderojë “punimet më të mira shkencore rreth sigurisë kombëtare” si mënyrë për të fuqizuar bashkëpunimin ……

// Intervista // Intervistë me Labinot Bytyqin, themelues dhe drejtor ekzekutiv i rrjetit social Solaborate, dedikuar TIK-ut

Intervistë me Labinot Bytyqin, themelues dhe drejtor ekzekutiv i rrjetit social Solaborate, dedikuar TIK-ut

29.07.2013 / 09:40

Solaborate është një rrjet social i dedikuar teknologjisë, profesionistëve dhe kompanive, i cili ju mundëson të krijoni një ekosistem rreth produkteve dhe sherbimeve që ofroni. Solaborate, themeluar në janar të vitit 2012 me bazë në Los Angeles, SHBA, ka zyrat ……

// Intervista // Bill Gates: Sikur të kisha imagjinatën e Steve Jobs për dizajn

Bill Gates: Sikur të kisha imagjinatën e Steve Jobs për dizajn

16.05.2013 / 19:25

Në një intervistë prej 60 minutash në CBS, themeluesi dhe kryetari i Microsoft-it, Bill Gates, iu përgjigj disa pyetjeve lidhur me rivalin e tij të dikurshëm Steve Jobs. Gates foli mbi takimin e tyre të fundit, në maj 2011, kur ……

// Intervista // Bill Gates nuk do kandidojë kurrë për president

Bill Gates nuk do kandidojë kurrë për president

20.03.2013 / 19:15

Ka shumë njerëz që nuk e pëlqejnë Bill Gates, por gjithsesi edhe ky grup nuk mund ta mohojë faktin se sa shumë ka bërë ky njëri bashkë me gruan e tij në fushën e bamirësisë nëpërmjet fondacionit të tyre Bill ……

// Intervista // Tim Cook komenton mbi mundësitë e një iPhone të lirë

Tim Cook komenton mbi mundësitë e një iPhone të lirë

13.02.2013 / 18:32

Për vite me rradhë, analistët dhe personat e brendshëm të Apple kanë diskutuar mbi një model të lirë të iPhone-t, duke u shprehur se po përgatitej. Megjithatë, pas kaq shumë kohësh, asnjë nuk ka dalë në dritë. Gjithsesi, thashethemet vazhdojnë. ……

// Intervista // 5 fakte interesante që zbuloi Bill Gates në Reddit

5 fakte interesante që zbuloi Bill Gates në Reddit

13.02.2013 / 16:40

Ditën e hënë, Bill Gates zhvilloi një Reddit AMA (“Ask Me Anything” – “Më pyesni për çdo gjë”), duke mbuluar një diapazon të gjerë temash përfshi udhëheqjen e tij në Microsoft, aktivitetet e fondacionit të tij si dhe grupin e ……

// Intervista // Dell: Po të isha si Jobs do ta mbyllja kompaninë dhe do ti ktheja paratë aksionarëve (1997.)

Dell: Po të isha si Jobs do ta mbyllja kompaninë dhe do ti ktheja paratë aksionarëve (1997.)

06.02.2013 / 18:09

“Mos luaj me fatin” — do të thoshin disa, ndërsa të tjerët do të thoshin “Mos u bëj të tjerëve atë që nuk do të donin të ta benin ty”. Këto që mendonte Michael Dell në vitin 1997 për kompaninë ……

// Intervista // Bill Gates: Steve Jobs gjithmonë ka qenë “cooler” më i madh se unë [VIDEO]

Bill Gates: Steve Jobs gjithmonë ka qenë “cooler” më i madh se unë [VIDEO]

02.02.2013 / 16:10

Bill Gates ka dhënë një intervistë për Stephen Colbert në emisionin Colbert Report, në të cilin e ka pranuar se kurrë nuk ishte cool sikurse Steve Jobs. Colbert: Njerëzit thonë “se ai Steve Jobs ishte njeri cool, shumë cool”. Ju ……