Më 3 Nëntor Huawei prezanton Mate 9

Publikuar më: 29-09-2016

gsmarena_001Telefoni i mirë i vitit për Huawei po vjen më 3 Nëntor. Gjigandi Kinez dërgoi të gjitha mediave e-mail-et ku zbulonte një konferencë ekskluzive për shtyp në Mynih të Gjermanisë.

Ftesa e Huawei rrethohet e gjitha nga misteri por gjasat janë që kompania të prezantojë telefonin Mate 9. Kjo datë përkon me një spekulim se Huawei kishte vendosur të prezantonte produktin më të mirë në Nëntor dhe jo në Dhjetor siç bënte tradicionalisht.

Pritet që Mate 9 të fuqizohet nga procesori i kompanisë Kirin 960, 6GB RAM dhe 256GB memorje të brendshme. Përtej harduerit të brendshëm thuhet se kompania do të implementojë një kamër të dyfishtë zhvilluar nga Leica. (PCWorld Albanian)

Më 3 Nëntor Huawei prezanton Mate 9
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)