Lajmi i fundit - 05.12.2016 / 20:26
Google publikoi versionin final të Android 7.1.1

Google publikoi versionin final të Android 7.1.1

05.12.2016 / 20:26

Nëse zotëroni një telefon Nexus ose Pixel, Android 7.1.1 ka mbërritur për ju. Para pak minutash Google publikoi imazhet OTA për ata që duan të përditësojnë telefonin manualisht. Përditësimi është 240 megabajt dhe kryesisht fokusohet në përmirësime në sfond që ……

Të tjera nga rubrika - Harduer
// Harduer // Gigabyte prezantoi kasën Xtreme Gaming XC700W

Gigabyte prezantoi kasën Xtreme Gaming XC700W

03.12.2016 / 18:13

Kjo kasë ATX kullë e plotë me përmasa 593.5 mm x 240.5 mm x 546.6mm (DxWxH), dhe është e bërë nga çelik SECC, alumin dhe xham i përforcuar. Dizajni i saj përbëhet nga një kashë çeliku që mbahet në një ……

// Harduer // Nvidia GTX 1050 për laptopët debuton në CES 2017

Nvidia GTX 1050 për laptopët debuton në CES 2017

02.12.2016 / 17:25

Nvidia është gati që të debutojë GeForce GTX 1050 për laptop-ë në CES 2017, sipas burimeve nga zinxhiri i lartë i furnizimeve. Performanca ekzakte e GTX 1050 mobile është ende e panjohur, por thuhet se do të jetë afërsisht 10% ……

// Harduer // Publikohen foto të Moto X 2017, bie në sy ekran 5.2 inç dhe skaneri i shenjave të gishtërinjve

Publikohen foto të Moto X 2017, bie në sy ekran 5.2 inç dhe skaneri i shenjave të gishtërinjve

02.12.2016 / 14:32

Spekulimet rreth Moto X 2017 kanë bërë xhiron në internet ditët e fundit dhe tani një tjetër rrjedhje informacioni tregon dy imazhe të një Moto X 2017 real që na jep një ide të mirë rreth se si do të ……

// Harduer // Enermax prezantoi seritë e reja të ushqyesve SFX Revolution

Enermax prezantoi seritë e reja të ushqyesve SFX Revolution

02.12.2016 / 13:23

Enermax zbuloi Revolution SFX të linjës së furnizuesve të fuqisë për formën faktor SFX. Të gatshëm në variantet 550W dhe 650W, këto ushqyes kanë si tipar dallues kabllo plotësisht modular. Matjet e njësisë janë 125mm x 100mm x 63.5mm (LxDxH), ……

// Harduer // Karikuesit jo origjinale të Apple dështojnë në testet e sigurisë

Karikuesit jo origjinale të Apple dështojnë në testet e sigurisë

02.12.2016 / 12:14

Hetuesit kanë paralajmëruar konsumatorët se mund të përballen me rreziqe fatale sepse 99% e karikuesve jo origjinalë të Apple dështojnë në testet e sigurisë. Trading standarts, kompani e cila kreu hetimet tha se paisjet elektrike të blera nëpër iPhone të ……

// Biznes // Fitbit pranë blerjes së prodhuesit të orëve inteligjente Pebble

Fitbit pranë blerjes së prodhuesit të orëve inteligjente Pebble

02.12.2016 / 10:53

Prodhuesi i shquar i rripave të fitnesit, Fitbit, është pranë blerjes së prodhuesit të orëve inteligjente Pebble për të shtënë në duar pronësinë intelektuale që ka kjo kompani. Një prej arsyeve kryesore për blerjen e Pebble është sistemi operaitv Pebble ……

// Harduer // Telefonët Nokia rikthehen në fillim të 2017-tës por me sistem operativ Android

Telefonët Nokia rikthehen në fillim të 2017-tës por me sistem operativ Android

01.12.2016 / 14:20

Pajisjet e para Nokia me Android janë të planifikuara që të debutojnë në fillimet e vitit që vjen. Pasi deklaruan planet e tyre për të rikthyer tabletat dhe telefonat, që në maj, Nokia po jep më shumë detaje sot teksa ……

// Harduer // Duke luajtur me protokollin WiFi, Esp8266 dhe AP falso

Duke luajtur me protokollin WiFi, Esp8266 dhe AP falso

01.12.2016 / 10:19

ESP8266, përveç se është një super çip, i cili mund të kthehet në një stacion dhe në një pikë hyrje (AP), ai mundet gjithashtu të bëjë disa gjëra të çuditshme në nivelin më të ulët të mundshëm të protokollit WiFi. ……

// Harduer // Çmontimi i Surface Studio zbulon disqe memorje HDD dhe SSD të zëvendësueshëm

Çmontimi i Surface Studio zbulon disqe memorje HDD dhe SSD të zëvendësueshëm

30.11.2016 / 20:26

Në letër, Surface Studio është një kompjuteri më i mirë Windows 10 i disponueshëm. Kompjuteri AiO me ekran me prekje ngjan me një tablet gjigand e në brendësi ka një procesor ARM i cili zakonisht është pjesë e paisjeve mobile. ……