Google Allo në ekspansion, shënon 5 milion shkarkime

Publikuar më: 29-09-2016

gsmarena_001Kur Google Allo debutoi, një mori përdoruesish dyndën dyqanin e aplikacioneve PlayStore për të mësuar se çfarë kishte përgatitur gjigandi i motorit të kërkimit për ta.

Në të vërtetë vetëm katër ditë më vonë aplikacioni kaloi 1 milion shkarkime ndërsa sot Allo arriti plot 5 milion. Kjo nuk do të thotë asgjë sepse aplikacioni Google Duo, përgjigja e Google ndaj FaceTime, pati po të njëjtin hov i cili me kalimin e kohës u zbeh.

Ky i fundit ka 10 milion shkarkime por gjendet në pozicionin e 85 në mesin e aplikacioneve falas. Po themi që nuk do të ishte çudi që edhe Google Allo të ndjekë po të njëjtën trajektore.

Google Allo ka dy gjëra që përpjekjet e tjera të Google nuk i kishin. Asistentin e Google dhe njoftimet të cilat u sugjerojnë kontakteve të përdoruesve të instalojnë aplikacionin. (PCWorld Albanian)

Google Allo në ekspansion, shënon 5 milion shkarkime
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)