IDC: Kompania kineze Xiaomi renditet si e treta në botë për shitjen e smartfonëve

Në 3 muajt e fundit, më shumë se 327 milionë smartfonë janë shitur kudo nëpër botë, dhe kompania e re kineze Xiaomi…

Të fundit

Në 3 muajt e fundit, më shumë se 327 milionë smartfonë janë shitur kudo nëpër botë, dhe kompania e re kineze Xiaomi…

Lenovo ka deklaruar se blerja e kompanisë Motorola nga Google u kompletua. Marrëveshja i kushtoi kompanisë kineze 2.91 miliardë dollarë dhe ishte…

Drejtori i Policisë i Qarkut Tiranë, Ardian Çipa zhvilloi një takim me studentë të Fakultetit të Teknologjisë së Informacionit në ambientet e…

Mbrëmjen e të mërkurës, Microsoft lançoi pajisjen e saj më të re të fitnesit. Ajo quhet “Microsoft Band”. Veç kësaj kompania solli…